A A A

Serwowanie papierosów na przyjęciu

Organizując przyjecie zgodnie ze wszystkimi zasadami etykiety musimy, jeśli wśród gości będą osoby palące, stworzyć im warunki do tego, by mogli spokojnie i wygodnie zapalić.

Są tutaj dwa rozwiązania.

Pierwsze: pozwalamy gościom palić przy stole.

Drugie: przygotowujemy specjalne miejsce do palenia – organizujemy palarnię.

To drugie rozwiązanie, jeśli tylko mamy możliwości techniczne jest najlepsze. Jego zastosowanie spowoduje ponadto, ze i wilk będzie syty i owca (niepalący) cała.

Organizując palarnię serwujemy gościom papierosy, ewentualnie cygaretki i cygara.

Papierosy najwyższej jakości i o najładniejszym zapachu umieszczamy w specjalnych pudełkach czy pojemnikach, które zostały wyprodukowane na takie właśnie okazje. W ostateczności możemy e umieścić w szklankach. Obok papierosów umieszczamy odpowiednia liczbę zapalniczek , najlepiej pokojowych (dużych), a pomieszczeniu palarni rozstawiamy na meblach (obok foteli) duża liczbę popielniczek, które potem systematycznie opróżniamy.

Pamiętajmy aby zadbać o świeże powietrze w tym pomieszczeniu nie wietrząc go jednak w taki sposób, by narażać gości na zaziębienie.

Podkreślmy, że obowiązkiem gości-palaczy jest w takiej sytuacji palenie wyłącznie papierosów serwowanych prze gospodarzy.

Stanisław Krajski