A A A

Zachowania związane z parasolem

Długi parasol z rączka mężczyzna niesie zawieszając go na prawym ramieniu (musi więc być zgięte w łokciu).

Długi parasol z rączką, która nie jest zgięta kobieta przewiesza przez plecy (przy parasolu musi być specjalny rzemyk do tego).

Nigdy nie nosimy parasola chwytając go w połowie.

W jaki sposób kobieta powinna nieść długi parasol ze zgiętą rączką? Jeżeli jest starsza może się nim podpierać. W innych wypadkach znalezienie eleganckiego sposobu niesienia takiego parasola jest bardzo trudne. Gdy tern parasol powstawał zakładano, ze zawsze będzie rozłożony (miał chronić od słońca i od deszczu. Lepiej dziś chyba po prostu w ogóle nie używać takiego damskiego parasola.

Jeśli para idzie pod parasole trzyma go osoba wyraźnie wyższa. Jeżeli są mniej więcej tego samego wzrostu trzyma go oczywiście mężczyzna.

Jeśli mężczyzna i kobieta stoją twarzą w twarz odległość pomiędzy nimi nie powinna być mniejsza niż 80 cm. Zbliżając się bardziej wkraczamy w tzw. strefę intymna.  Jeśli zatem para stoi i mężczyzna trzyma parasol powinien stanąć za swoją partnerką.

Jeżeli mężczyzna odprowadza kobietę podczas deszczu pod swoim parasolem (ona nie ma swojego) i nie może odprowadzić jej do samego domu zostawia jej parasol.

Dodajmy przy okazji:

Parasol kobiety powinien być dobrany kolorystycznie do ubrania czy dodatków.

Mężczyzna krótki składany parasol nosi na co dzień, a długi na eleganckie okazje.